Turquaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turquaz

Kuruluş : 08.08.08 20.08

AnasayfabayramLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Istatistikler
Toplam 94 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Learned

Kullanıcılarımız toplam 9490 mesaj attılar bunda 1928 konu
En son konular
» Alle bijzondere dingen in de zaanstreek
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeC.tesi 30 Tem. - 0:38 tarafından Misafir

» Obeptoppy
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeCuma 29 Tem. - 11:21 tarafından Misafir

» psikolojk durumunuz nedir?
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimePaz 3 Ocak - 1:23 tarafından 3MO3

» Ayrılık ne kadar yakın?
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeSalı 10 Kas. - 8:56 tarafından Learned

» Bir balodasın forumdan kimleri dansa kaldırırdın ?
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeSalı 10 Kas. - 8:50 tarafından Learned

» SELAMMMM
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeSalı 10 Kas. - 8:20 tarafından Learned

» ~ UnutuLmuş muydum ?.
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeSalı 23 Ara. - 12:33 tarafından KaRa MeLeK

» ademi bu forumdan kim soguttuysa kim sinrlendirdiyse o kişi ademi geri döndürsün
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeSalı 23 Ara. - 12:30 tarafından KaRa MeLeK

» Melekler Bile Aglarmıs Günün Birinde...
Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeCuma 12 Ara. - 21:56 tarafından focusw7

Aşk Yalnızlıkla Başlar

+3
nevesta
htyCé
<>
7 posters
YazarMesaj
<<BERNA>>
Admine
Admine
<<BERNA>>

Kadın

Aşk Yalnızlıkla Başlar Empty
MesajKonu: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimePerş. 25 Eyl. - 16:23

Kent sustu. Ve kentin suskunluğundan arta kalan tek yalnızlık, sana dalgın gülüşlerimde unutulan serkeş ölümler oldu.
Aşk, sürgünlüğünde son memleketim. Bir deprem sezgisiyle kalbimin zarına dokunan uçurum bakışların sınırsızlığa sınır kapısı. Sonsuzluğa cismin var. Bir adım daha atarsam gözlerime sonrası büsbütün kimliksizlik. Sonrası körkütük hayatsızlık. Hayat/sızım…
Gözleri kör ağlayışlarıma güç yetiremezsin, vurmadan denizleri. Bilirsin, denizler yanmadan ölmez martılar. Bu ses düşmeden benden, kırılmam ki ben. Ey Aşk! Kendime acısam, susmazdım iki uzun çizgi arası öykülerde. Şimdi gidip sözcükleri kusmalıyım gökyüzünün bir köşesinde sinsice.
Yüzümden, eşiğinden atladım kendimin. Uykusuzluğuma mazerettir gözlerin. Kefalettir ateşim bana. Kışkırtılmıştır hasret ki; hasretinden yitirir varlığını. Adreslerim senden öteye gitmez sevdiğim. Aklımdasın. En çokta aklımın çıldırışında. Gamzenin delirtmesiyle düştüm saçlarına. Saçların deliliğime delil. Satır aralarında başkaldırmadık mı buzullarına hayatın? Kesik kesik susarken kaygısız üşümelerde, içimizin aleviyle dağlamadık mı kallavi yaraları? Bıkmadın mı paramparça aynaları kucaklamaktan hala? Soluğunun ezberine yüklediğim anlam aşkın son tarifiydi. Adına vurduğum anlam kadardı beni susuşum. Ve ben beni bilmiyorum yine.
Bu kent bensiz ölürdü, sensizken öldü. Bilir misin sevdiğim, hiçkimse kendini ölüşünü saklayamaz kendinden. Aşinasındır bu doyumsuz acıya. Ama ben hayatın arka bahçesinde ölmedim hiç. Dudağının kenarında rastladım cesedime. Sahi son nefesimi gülüşünde vermiştim değil mi? Elimi, eteğimi çekmedim çöl suretimden. Fakat aşk, peçesi yırtılan şarkılarda kaldı yaban çocukları için dünyanın. Bizden uzakta, ´biz´ kadar uzaklıktaki şarkılarda kaldı.
Zelilim. Boğulmak üzere rüyalarım. Kırıldı intiharın kum saati. Doğurgan acılarda kustum uzak ülkelerin ışıklı şenliklerini. Oysa hudut çizilemez gülüşünün aydınlığına. Ziyan kahkahaların bastırdığı bir tebessüm bayağılığı değildir aşk. Ayrılık dipnot düşülür mü iyimser ömürlere? Aşk hasrete ağlamadan susmayı beceremez mi ve yürek özleme sürgün müdür her aşk seferinden sonra? Bitmişliğime ve yetimliğime emanetçi sözcüklerle dokunup susuyorum tebessümle yaşadığım ne varsa. Bir ucundan hala bağırdığım suskunluğum, intiharzede kelimelere önsözüm. Bu haykıran dilsizlikle tam göbeğine düştüğüm yenilgi çığlıkları katleder beni. Ey acı! Aşkın yüzsüz darağacı… Durma! Yık sesindeki karabasan susmaları. Al cinayetlerini ellerimden. Yanacak parmaklarım.
Ey Aşk! Aşk yalnızlıkla başlar. Var mıdır aşka en yakın, elleri bağlı tek başınalıktan başka? Daha büyük ve daha görkemli yalnızlık için sana geldim. Ve ölüm başladı yasadışı hüzünlerin bittiği yerde. Hasat mevsimi geçti mi yorgun hayallerinin? Kabuk bağlar mı kanamasından ´´biz´´ arta kalan satılık kimsesizlik? Sevdiğim! Haraca bağlandı feryatlarım arkası denize çıkan -çıkmaz- karanlık sokaklarda. Şimdi gelirsen bir gül yaprağı katilim olur, cinayetin gözlerinde ölür.
Dizlerim düştü dermandan. Hadi sustur sensizlik sayıklamalarımı. Yoksa aşk kalbimde cana batacak. Ey Aşk! Uçurum kenarı dudağın. Düşsem uçurum çiçeği: Gözlerin… Uçurum boylamında bütün gelişlerim. Sussam dilimde tutuşur teneffüssüz cinnetler. Konuşsam, susuş olur hüseyni makamındaki küflü cümleler. Ey Aşk! Gitsem kendime açılmayan kapıların önünde bulurum bütün yolları. Yollar ki, sende biter sende başlarken. Sancısı bana aç ateş sende büyür. Ey akla ziyan gülüş! Aşkın harfsizliğinde boğulsun kiralık kalpler, bilmiyorsa aşk kalp götürmez güzelliğini.
Gölgesiz hayatlara uzatıp da ömrümü tedirgin ve terli bir çaresizliğe ezber etme adımı. Dibe çeker beni bu pesimist gölgesizlik. İtalik lahitlere gömme adı saklı ummanlarımı. Kan gövdeyi götürmesin benden. Sevdiğim korkusuzluğuma puslu korkular ekti aranan adamlar. Şimdi kayıyorum sonsuz soluksuzluğa. Son sözüm ve son hüznüm sana. Bu gece kendine ayılamayan geceye astığım Rüzgarlığımla haykırıyorum altı harflik susuşunu aşka.
Adım başı karanlık. Adın başı aydınlık…
htyCé
Moderatör
Moderatör
htyCé

Kadın
Takma isim : htyCéSu (:

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimePerş. 25 Eyl. - 16:29

éméqiné saqLıK süFFéR...
nevesta
Forumun Prensesi
Forumun Prensesi
nevesta

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeCuma 26 Eyl. - 7:33

WAVV ÇOK GÜSEL
esmer_barby
Moderatör
Moderatör
esmer_barby

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeCuma 26 Eyl. - 19:36

emeqıne saqlıkkk
35_KT_738
Üye
Üye
35_KT_738

Erkek
Takma isim : KT

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeC.tesi 27 Eyl. - 10:02

emeiNe saqLıqq...
http://www.sirinyerarzumservis.tr.gg
kronick_chatlack
Yeni Üye
Yeni Üye
kronick_chatlack

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimePaz 28 Eyl. - 14:53

éMéqiNé SaqLıq Tebrikler
3MO3
Yeni Üye
Yeni Üye
3MO3

Erkek
Takma isim : 3mo3

MesajKonu: Geri: Aşk Yalnızlıkla Başlar   Aşk Yalnızlıkla Başlar Icon_minitimeÇarş. 1 Ekim - 10:28

éMéqiNé SaqLıq Give Rose

Aşk Yalnızlıkla Başlar
1 sayfadaki 1 sayfası